Wiadomości

Roczne podsumowanie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie brodnickim

Data publikacji 13.01.2025

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Aplikacja pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Brodniccy policjanci niemal codziennie weryfikują sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmują odpowiednie działania celem ich eliminacji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, podsumowali nanoszone zgłoszenia mieszkańców naszego powiatu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w ubiegłym 2024 roku. Okazuje się , że lokalne społeczeństwo chętnie korzysta z tej aplikacji, a to głównie za sprawą prostego i anonimowego sposobu informowania policjantów o problemach i zagrożeniach. Mieszkańcy naszego regionu nanieśli w 2024 roku 702 zgłoszenia, z czego 228 zostało potwierdzonych przez brodnickich funkcjonariuszy jako zagrożenia , a następnie przez podjęcie odpowiednich działań zostały przez nich wyeliminowane.

Największa ilość zgłoszeń dotyczyła nieprawidłowości w zakresie ruchu drogowego, takich jak:   

- przekraczanie dozwolonej prędkości: 226 zgłoszeń

- nieprawidłowe parkowanie: 149 zgłoszeń

- niewłaściwa infrastruktura drogowa: 59 zgłoszeń

- nielegalne rajdy samochodowe- 54 zgłoszeń

Wśród sygnałów od mieszkańców znaczną ilość stanowiły również zgłoszenia dotyczące, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, a także aktów wandalizmu.

Brodniccy policjanci zachęcają do korzystania z tej internetowej aplikacji. Stanowi ona swoistą platformę wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami, a funkcjonariuszami , dzięki czemu skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa .

Pamiętajmy o tym, że Mapa służy do zgłaszania uciążliwych, powtarzających się przypadków naruszenia przepisów. W sytuacji pilnej potrzeby interwencji należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym Policji lub korzystać z numeru alarmowego 112.

Powrót na górę strony