Wiadomości

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Policja radzi i ostrzega

Data publikacji 28.10.2022

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, częstszymi wizytami na cmentarzach, odwiedzinach grobów bliskich, porządkowaniu ich mogił, policjanci apelują o zachowanie większej ostrożności. Niektórzy ten okres i nasze roztargnienie mogą wykorzystać jako okazję do kradzieży.

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych niesie ze sobą szereg przygotowań, w szczególności wiąże się z  porządkowaniem nagrobków bliskich osób.

Pamiętajmy, aby sprzątając nagrobek bliskich nie pozostawiać swoich rzeczy osobistych bez nadzoru Często dochodzi do sytuacji pozostawienia torebki wraz z wartościowymi rzeczami na sąsiednim nagrobku lub na ławeczce obok. Osoba zajmująca się sprzątaniem, nawet nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo może paść ofiarą złodzieja, który  tylko na to czeka.  Nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy. Nie będą nam tam potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Zabierzmy ze sobą tylko tyle gotówki, ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i wiązanek.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i trzymanie rzeczy osobistych przy sobie, w miejscach trudno dostępnych dla innych osób. Przedmioty, które są wartościowe, a nie musimy ich ze sobą zabierać pozostawmy w domu. Nie nośmy przy sobie dużej ilości pieniędzy.

Jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu pamiętajmy o jego zamknięciu i trzymaniu przy sobie kluczyków. Kolejna rzecz na jaką trzeba zwrócić uwagę, to większy ruch samochodów. Zachowajmy szczególną ostrożność. Dotyczy to zarówno kierujących, jak też pieszych.

Przestrzeganie powyższych zasad na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i zmniejszy ryzyko stania się ofiarą przestępstwa.

Zadbajmy wspólnie o to, aby ten czas zadumy i refleksji przebiegł spokojnie i bezpiecznie.

Powrót na górę strony