Wiadomości

Ogólnopolski policyjny dzień odblasków

Data publikacji 30.09.2022

W dniu 1 października 2022 roku przypada Ogólnopolski policyjny dzień odblasków. Tego samego dnia rozpocznie się także informacyjno-edukacyjna akcja pod nazwą „Świeć przykładem”.

Zmieniająca się pora roku przynosi także zmianę pogody. Wcześnie zapadający zmrok, opady, śliska nawierzchnia oraz mgła, zdecydowanie pogarszają warunki drogowe. Przekłada się to z kolei na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Ruszająca od 1 października 2022 roku akcja „Świeć przykładem” będzie miała na celu przede wszystkim uświadamianie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Funkcjonariusze policji będą zwracać szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów, poruszających się bez wymaganego przepisami oświetlenia lub elementów odblaskowych.    

Pamiętajmy, że niewidoczni dla kierowców niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są szczególnie narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Dbajmy o własne bezpieczeństwo na drodze.

Powrót na górę strony