Wiadomości

„Bezpieczna prędkość na DW 560” w powiecie brodnickim

Data publikacji 30.09.2022

W dniu 29 września 2022 roku na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy przeprowadzono działania wojewódzkie pod kryptonimem „Bezpieczna prędkość na DW 560”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej numer 560, biegnącej z Brodnicy do Bielska w województwie mazowieckim.

W dniu 29 września 2022 roku na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, przeprowadzono działania wojewódzkie pod kryptonimem „Bezpieczna prędkość na DW 560”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, na drodze wojewódzkiej numer 560, biegnącej z Brodnicy do Bielska w województwie mazowieckim.

W powyższych działaniach brało udział łącznie ośmiu funkcjonariuszy ruchu drogowego, czterech z KPP w Brodnicy, dwóch z KPP w Rypinie oraz dwóch z KMP w Toruniu. Policjanci ze szczególną uwagą skupili się na ujawnianiu, zatrzymywaniu oraz odpowiednim represjonowaniu kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do prowadzenia pojazdu z prędkością wynikającą z przepisów prawa. Podczas prowadzonej akcji skontrolowano łącznie sześćdziesiąt pojazdów i ujawniono dwadzieścia dziewięć wykroczeń w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych, gdyż to właśnie prędkość najczęściej jest przyczyną zdarzeń drogowych!

Powrót na górę strony