Wiadomości

„Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie brodnickim

Data publikacji 27.09.2022

Od początku września, na terenie powiatu brodnickiego prowadzone są działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Jak co roku, w tych pierwszych dniach roku szkolnego, funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem dzieci w okolicach placówek edukacyjnych oraz prowadzą cykliczne spotkania profilaktyczne z mieszkańcami powiatu brodnickiego.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” brodniccy policjanci od początku września prowadzą działania kontrolno-prewencyjne na terenie powiatu brodnickiego. Policjanci w szczególności patrolują okolice szkół i drogi prowadzące do nich. Dokonują pomiaru prędkości samochodów poruszających się w okolicach placówek szkolnych, sprawdzają stan techniczny autobusów, którymi przewożeni są uczniowie i trzeźwość kierowców. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczniom, aby bezpiecznie dotarli do szkolnych ławek. Funkcjonariusze prowadzą cykliczne  spotkania profilaktyczne z dziećmi i uczniami celem przypomnienia o prawidłowym i bezpiecznym poruszaniu się po drogach.

Przypominamy również kierowcom, aby zbliżając się do placówek szkolnych, zdjąć nogę z gazu i zwiększyć swoją ostrożność!

 

Powrót na górę strony