Wiadomości

„ LAS - 2022” - ćwiczenia dowódczo-sztabowe na terenie powiatu brodnickiego

Data publikacji 27.09.2022

Pożar znacznego obszaru lasu w miejscowości Zarośle - gmina Zbiczno, zaalarmowanie służb ratunkowych, a także prawdopodobieństwo przerzutu ognia na pobliskie domostwa i gospodarstwa rolne - na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych pod kryptonimem „LAS-2022”.

Ćwiczenia, w których brali udział również brodniccy policjanci odbyły się w miniony piątek (23.09.) na terenie lasów państwowych Nadleśnictwa Brodnica. Głównym zadaniem Policji było zabezpieczenie przejazdu pojazdów Straży Pożarnej, zabezpieczenie miejsca zdarzenia kryzysowego, a także udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej osobom rannym. Coroczne ćwiczenia mają na celu udoskonalenie form działania poszczególnych podmiotów w sytuacji ewentualnego zagrożenia.

W miniony piątek (23.09.) odbyły się powiatowe ćwiczenia dowódczo-sztabowe na terenach leśnych Leśnictwa Zarośle Nadleśnictwa Brodnica. Są to ćwiczenia obejmujące zagadnienia planowania i prowadzenia działań w warunkach zaistnienia zdarzenia kryzysowego lub sytuacji szczególnych. Celem ćwiczeń jest przygotowanie wszystkich służb i podmiotów do wykonywania zadań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, izolacji zagrożonego terenu oraz zapewnienie pomocy w ewakuacji osób i mienia.

Ćwiczenie sztabowe, oprócz Policji, współorganizowały Straż Pożarna, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brodnica oraz Służby Leśne. Wykonywane zadania przebiegły zgodnie z przyjętymi założeniami, a zdobyte umiejętności zostaną przez policjantów wykorzystane w przyszłości w służbie  podczas współpracy ze Strażą Pożarną przy pożarach i wypadkach drogowych.

Powrót na górę strony