Wiadomości

Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Data publikacji 25.07.2022

25 lipca jest dniem patrona kierowców - św. Krzysztofa, w którym obchodzony jest również Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z tej okazji policjanci apelują do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze nie tylko w tym dniu.

Dzisiaj, 25 lipca w dniu patrona kierowców-św. Krzysztofa, na terenie powiatu brodnickiego prowadzone są działania profilaktyczne mające na celu zwrócenie uwagi kierowców na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Podczas działań policjanci przypominają kierującym o bezpiecznym korzystaniu z dróg. Zwracają uwagę na prawidłowe dostosowanie prędkości do panujących warunków, przestrzeganie znaków drogowych i korzystania z pasów bezpieczeństwa. Sprawdzają także stan trzeźwości kierujących. Podczas kontroli drogowych, funkcjonariusze wręczają kierowcom jednorazowe alkotesty, odblaski i zawieszki zapachowe przypominające o bezpiecznej podróży.

To czy nasza podróż będzie bezpieczna,  w dużej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą, przestrzeganiem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Kierując pojazdem odpowiadamy nie tylko za siebie ale również za pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z Brodnicy apelują do kierowców o rozważną jazdę każdego dnia. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg każdego dnia.

 

  • Policjant kontrolujący kierowcę
  • Policjant kontrolujący kierowcę
  • Policjant kontrolujący kierowcę
Powrót na górę strony