Jak wygląda Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie brodnickim od początku istnienia?
Jeżeli widzisz w swoim rejonie coś niepokojącego i chciałbyś poinformować o tym policję możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające obywatelom możliwość wpływu na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa w całej Polsce od ponad czterech lat. Narzędzie sprawdziło się jako dobry komunikator między społecznością lokalną a Policją. Od początku funkcjonowania tego narzędzia mieszkańcy powiatu brodnickiego za pomocą KMZB poinformowali policjantów o 2200 przypadkach nieakceptowanych społecznie zachowań. Zdecydowaną większość stanowią zgłoszenia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Były to m.in. informacje dotyczące: przekraczania dozwolonej prędkości ( 806), złej organizacji ruchu (64) i nieprawidłowego parkowania (336). Wśród sygnałów od mieszkańców znaczną ilość stanowiły zgłoszenia dotyczące spożywania alkoholu w miejscach zabronionych (274).
Około 40% wszystkich naniesionych na Mapę punktów zostało potwierdzonych i w zależności od zgłoszenia podjęto dalsze jednorazowe bądź długofalowe działania w celu eliminacji zgłoszonego zagrożenia.
Mapa stanowi dla Policji cenne źródło informacji również na temat miejsc przebywania osób bezdomnych, co jest niezwykle istotne w okresie zimowym. Użytkownicy, poprzez zaznaczenie na mapie kategorii „osoba zagrożona bezdomnością” mogą wskazać policjantom miejsca, gdzie osoby bezdomne szukają schronienia, tym samym umożliwia to policjantom, podjęcie działań pomocowych w celu przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia.
Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy dodać dokładny opis bądź też zdjęcia występującego zagrożenia.
Zachęcamy do korzystania z Mapy.
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym Policji.